.

.

WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за Френклин Безжична MHS815L Висока Ефикасност Целосно Ограден Високо-Добивка Широк Бенд ±45° Polarizations

WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за Френклин Безжична MHS815L Висока Ефикасност Целосно Ограден Високо-Добивка Широк Бенд

DEN 1147.20

Количина на стоки
Това е достапна

На Wide Ant2-Лајт™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранција период. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Wide Ant2-Лајт™ наоѓа значително повисока од Френклин Безжична MHS815 L локација.Овој сет, направи за подобрување на Френклин Безжична MHS815 L јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dual-на-еден антена пол планината адаптер и 30 нозете на ултра-ниска загуба двојна коаксијален кабел за директно поврзување на Френклин Безжична MHS815 L.На Wide Ant2-Лајт™ се состои од два независни антени (±45°), совршен за вашата Френклин Безжична MHS815 L како што тој поддржува сите свои фреквенција и начини на работа.Индустриска сила нерѓосувачки челик Еден-на-Двојна антена пол планината адаптер вклучени (за најдобри резултати, инсталирајте како високо како е можно и, ако повеќе кабел е потребно, да додадете вклучени кабли како многу Wir Eng®'s WRG400-НУ-NM-25 FT ултра-ниска загуба кабли како што е потребно).На Wide Ant2-Лајт™ оперативен фреквентен опсег е 690-3800 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на 55° и вертикална решетка на 40°.На Wide Ant2-Лајт™ себе мерки 20.На Wide Ant2-Лајт™ е целосно затворен и сите временски услови отпорни, и е идеален за вашиот Френклин Безжична MHS815 L бидејќи тоа создава и пренесува бранови во две различни поларизација начини, како на MIMO-уреди спецификации.На Wide Ant2-Лајт™ од Wir Eng® е вистински MIMO (двоен ±45° бран polarizations), целосно ограден, сите временски услови, ултра-линеарна, двојна антена за надворешна/пол/јарболот инсталации.

Основните својства

Додатоци на производот