.

.

BOSKA Parmesean Про Сирење Машина, Професионални, Бела

BOSKA Parmesean Про Сирење Машина, Професионални, Бела

DEN 373.68

Количина на стоки
Това е достапна

Само лесен избор за поделба до големи тркала од Пармезан и други многу тешко сирења.Одлично за Сирење Продавници и Гастрономски Пазари!.Сирење Машина Пармезан Про беше специјално дизајниран за да безбедно да се намали до една од најтешките сирења во светот.Тоа е една убава и супер силен машина.Можете да ја исечете некогаш толку тешко Пармезан сирење во мали парчиња без многу сила и без сечење отпад.Зошто непотребно комплицира работите?Се справи со Користење на познати Boska Постигнувајќи Нож (554709) да се создаде засек во сирење.Дали ова низ целата сирење - не само аглите.Место на сечење жица во бразда.Затегнете ја жицата со вртење на рачката во стрелките на часовникот насока.Не го спротивно од стрелките на часовникот, или сечење на жица може да се наведнуваат.Дршката ви овозможува да се намали во текот на сирење со леснотија.Ако се создаде добар инцизија и никогаш не се претвори рачка на погрешен начин, може да се намали најмалку 100 Пармезан сирење со една жица.User-friendly и безбедно машина доаѓа со безбедноста очила, бидејќи сечење жица потенцијално би можеле да ги заменат.Жица е 0.8 mm дебел.Дршката може да се здипли нагоре, што го олеснува транспортот и складирањето уште полесно.Можете исто така да го користите сирење машина 'одделно', како сечење одбор.Престане да се бори со оние хард Пармезан сирење.Изберете кориснички-стил и безбедност!.

Основните својства

Додатоци на производот