.

.

Laowa 12mm f/2.8 Нула-D Ултра-Широк Агол Леќа (Canon EF Moun

Laowa 12mm f/2.8 Нула-D Ултра-Широк Агол Леќа (Canon EF Moun

DEN 20376.00

Количина на стоки
Това е достапна

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Близу до нула, едвај забележлива дисторзија. 122-степен ултра-широк агол на гледање.Супериорен оптички квалитет со 16 елементи во 10 групи.Ги хроматските аберации.Светло, мало и лесно да се носат.Близу до нула, едвај се забележува нарушување 122-степен ултра-широк агол на гледање Супериорен оптички квалитет со 16 елементи во 10 групи Минимизира хроматска аберација на Светлината, мало и лесно да се носат 12mm фокусна должина и f/2.8 бленда идеален за astrophotography Многу погодно за ниско-светлина и затворен снимање Агол на гледање и ниска дисторзија одлична за панорами Подвижна оптички дизајн и 0.2 х макро моќ Прашина repelling "Жаба Око" Слој штитови на леќите.

Основните својства

Додатоци на производот