.

.

Swingline Staples, Тешки, 1/2 Должина, 90 Лист Капацитет, 100/Лента, 5000/Кутија, 1 Пакет (79392)

Swingline Staples, Тешки, 1/2 Должина, 90 Лист Капацитет, 100/Лента, 5000/Кутија, 1 Пакет (79392)

DEN 268.56

Количина на стоки
Това е достапна

ТЕШКИ КВАЛИТЕТ – Здрав staples обезбеди сила и сигурност.Тешки staples со подолги нозе се дизајнирани да се зацврсти повисоки количини на хартија со леснотија.ОСТРИ ДЛЕТО ТОЧКА ЗА ПОМАЛКУ ГУЖВА – Staples со прецизност-инженерните поени се дизајнирани за чисто пирс хартија.Карактеристична длето поени значи помалку фрустрирачко метеж и прекини.ОБЕЗБЕДУВА 90 ЛИСТОВИ ХАРТИЈА – Тешки staples handily задржете повисоки количини на хартија, со повеќе не 1/2" нозе кои лесно се зацврсти до 90 листови хартија. 5,000 STAPLES – Секоја лента на 100 staples обезбедува стабилна, континуирано stapling, дури и кога се справувате со високи количини на документи.Refills се лесен и удобен, со 5,000 staples во секоја кутија.РАБОТИ СО ТЕШКИ STAPLERS – Специјално дизајниран за употреба во тешки staplers дека прифати ½ " стејплс.Стил : 90 Лист.

Основните својства

Додатоци на производот