.

.

PowerCoil 3524-12.00X1.5DP М12 x 1.0 1.5 x D Жица Тема Внесува 10 Парчиња

PowerCoil 3524-12.00X1.5DP М12 x 1.0 1.5 x D Жица Тема Внесува 10 Парчиња

DEN 389.04

Количина на стоки
Това е достапна

Изработени од високо квалитетни хром никел нерѓосувачки челик, Power Coil Жица Тема Внесува обезбеди висока јачина внатрешни теми кои се спротивстави на ефектите на температурата и корозија.Достапен во две основни форми, слободни работи или завртка заклучување, тие се многу полесни и помалку скапи отколку било кој друг еквивалент тип на тема вметнете и поради нивната компактна големина тие генерално можат да се вградат во постоечките дизајни каде што нема претходната одредба е направен.Секој зафат серпентина се состои од голем број на tangential заклучување акорди што штрчи во внатрешноста на помали дијаметар на нормален слободен работи калеми.Откако опремени, нивната позиција е одржуван од страна на дејството на радијална притисок помеѓу нивните калеми и flanks на прислушувани дупка.Како машки конец поминува низ овие зафат калеми, заклучување станови се раселени така exerting радијална притисок или преовладува вртежен момент од машки конец.Забелешка : препорачливо е само затвори ги собере позлатен или подмачкано завртки или завртки се користи со завртка заклучување влошки.Нивниот уникатен дизајн обезбедува супериорни теми чија соединение извршување не можат да бидат копирани од било која друга единствен прицврстување метод.Се користи за поправка на оштетени или истрошени теми, тие исто така може да се користи за креирање на нови посилни теми во оригинална опрема.Обезбеди постојан, корозија и носат отпорни на внатрешната нишка што обично е посилна од оригиналот родител материјал тема.Во прилог на придобивките дадена од страна на слободен работи инсерти, Power Coil завртка заклучување внесува нудат дополнителна безбедност на преовладува заклучување вртежен момент.

Основните својства

Додатоци на производот