.

.

Бетовен: Симфонија Број 9

Бетовен: Симфонија Број 9

DEN 839.52

Количина на стоки
Това е достапна

Далеку од gabbling првиот движење, претворајќи го во партал-торба на некоординирани themelets, Habeneck е прецизно пробуваше играчи пееја тоа преку континуирано модифицирани пулсот.Никој беше повеќе посебни, musically или политички, од ре-отварање на Фестивал во Бајројт 1951 - не само затоа што на Вагнер свој влијание врз вршењето на историјата на Деветтиот.

Основните својства

Додатоци на производот