.

.

Бетовен: Симфонија Бр 9 Стерео верзија

Бетовен: Симфонија Бр 9 Стерео верзија

DEN 479.76

Количина на стоки
Това е достапна

Винил LP притискање.На Бетовен циклус дека Karajan снимен со Philharmonia Оркестар помеѓу 1951 и 1955 година беше првата од четирите комплетни циклуси дека тој снимени во текот на неговиот живот и е генерално се смета да се биде најдобар.Ова е стерео верзија на "Деветтата Симфонија', земени од оригиналниот ленти и remastered во 2014 година.

Основните својства

Додатоци на производот