.

.

Ethique Тело Путер Блок - Јасмин и Ylang Ylang - Хидратантен Физичко Тело Лосион Бар, Одржлив, Пластични Слободни, Палмово Масло Слободни, Вегетаријанци, Растителна Основа, Е?

Ethique Тело Путер Блок - Јасмин и Ylang Ylang - Хидратантен Физичко Тело Лосион Бар, Одржлив, Пластични Слободни, Палмово Масло

DEN 383.52

Количина на стоки
Това е достапна

МИСИЈА : Ние сме на мисија да го ослободи светот од пластичен отпад нудејќи нашите клиенти 100% одржлив, етнички извори производи, изработени од природни и ефективни состојки.Ethique е Нов Зеланд е најголем постигнувајќи BCorp како и карбонски влакна неутрални и живеење ware работодавачот.Направени со етерични масла и butters, без синтетички мириси.ЈАСМИН & YLANG YLANG : 2 Пластични Шишиња Спречи - . 9/10 риба имаат проголтан microplastics според studies.Еквивалент на речиси 500ml на течни лосион.Најдобро се користи по туш на влажна кожа.Секоја личност на земјата троши 40,000 microplastics секоја година. 8 Милиони тони на пластични заврши во океанот секоја година.By 2050 година ќе има повеќе пластични во морето од риба.

Основните својства

Додатоци на производот