.

.

Огромни 128oz Челик Термос, 1 галон, Топли и Ладни, Вакуум Instulated,со TOPIA LTD

Огромни 128oz Челик Термос, 1 галон, Топли и Ладни, Вакуум Instulated,со TOPIA LTD

DEN 1919.28

Количина на стоки
Това е достапна

Ќе уживате во Истури-слободен spout која се отвора и затвора брзо (не треба да се отвори и unscrew целиот капак како и во другите производи).Капацитет е 1 галон или 4000 ml.Овој термос е ОГРОМЕН : еден целиот литри на течност, или 16 чаши.Направени од храна одделение од нерѓосувачки челик, двојно ѕидови и вакуум изолирани. 1) да ги Користи најбезбедните материјали : бидејќи нерѓосувачки челик не ги филтрирам хемикалии. 3) Можете да го споделите со некој пријател, поради тоа што доаѓа со две служат чаши дека двоен како капак.Но, вистинската ТАЈНА на топлина и ладно задржување е двојно ѕидови челична конструкција, со вакум комората која ја намалува температурата за пренос за ЕКСТРЕМНИ изолација. 4) Можете дури и да носат супи, бидејќи на широк отворање на устата.Помислете на сите одмори може да си дозволи со кои ЕКСТРА ПАРИ.Оваа технологија е толку ефикасно што НАСА го користи за ракета складови за гориво и propellant тенкови во Сатурн лансирање возила.Спаси $1000 год. 5) Проблеми со Слободен Тоа : трајни производи во градежништвото, со двоен нерѓосувачки челик тело и прекумерно се справува со 6) Лесно да се Справи со : Удобен, свитлива рачки.Ќе бидете во можност да великодушно донесе кафе/чај или ладни пијалоци за 16 луѓе.Оваа чудна конструкција гарантира дека нашите термос ќе не "пот" и капе кондензацијата со ладни пијалоци во текот на летото, и нема да биде "топла на допир" со топли пијалоци.Ова е доволно течности за вашиот целото семејство или членови на екипажот.Зошто да не спаси пари за себе, наместо?Овој термос ќе плати себе исклучување во околу 27 дена, што е преголема враќање на инвестицијата.

Основните својства

Додатоци на производот