.

.

Дувачкиот Црево Barb Топката Вентил за Полнење-2 парчиња 3/4 Грејач Црево Исклучи Вентил со Нерѓосувачки Челик Стеги-Висока Температура Отпор исклучи PEX Топката Венти?

Дувачкиот Црево Barb Топката Вентил за Полнење-2 парчиња 3/4 Грејач Црево Исклучи Вентил со Нерѓосувачки Челик Стеги-Висока Температура

DEN 491.76

Количина на стоки
Това е достапна

【ДЕТАЛИ ГОЛЕМИНА】големината на гас исклучи вентил е : 3/4" цревото barb x 3/4" цревото barb, одговара за 3/4" цревото ID.Притисок е оценет 150 PSI за пареа и 600 PSI за вода, нафта и гас.Дувачкиот Црево Barb Топката Вентил за Полнење-Грејач Црево Исклучи Вентил со Нерѓосувачки Челик Стеги-Висока Температура Отпор исклучи PEX Топката Вентил за Вода, Нафта, Гас, Гориво линија Фитинзи.Нерѓосувачки челик стеги можат да бидат опремени со barb исклучи вентил и кога се користат.гас pex цевка исклучи вентил. 【ЛЕСНА КОНЕКЦИЈА】Брза и лесна конекција на 180° операција се справи. 【ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА】На 3/4" топката вода вентил не бара специјални алатки, без лемење, не crimping или лепак; plug-да-се поврзете дизајн обезбедува ефикасна апликација која заштедува време и пари; само приклучете да се создаде цврста печат.Дувачкиот Црево Barb Топката Вентил за Полнење-Грејач Црево Исклучи Вентил со Нерѓосувачки Челик Стеги-Висока Температура Отпор исклучи PEX Топката Вентил за Вода, Нафта, Гас, Гориво линија Фитинзи. 【РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА】работната температура од 3/4" воздух црева barb исклучи вентил : Од -40℉ да 230℉. 【ПРЕМИУМ МЕСИНГ МАТЕРИЈАЛ】На 3/4" гориво исклучи вентил е направен од тешки премиум солидна месинг материјал,со голема сила и издржливост. 【КОРИСНИ BARB ИСКЛУЧИ ВЕНТИЛ】На 3/4" pex цевка исклучи вентил е широко се користи во систем за наводнување, системот на цевки, нафта и гас снабдување систем, други комерцијални и станбени апликации.Barb OD околу 16mm.Издржливи, робустен дизајн обезбедува сигурна работа.

Основните својства

Додатоци на производот