.

.

Steinel ХГ 2300 EM Случај Тротоарите Комплет, вклучува ергономски 1750 W Топлински Пиштол со Електронски Thermocouple Контрола, Целосно електронски температура (80°С - 1250°F) и струе

Steinel ХГ 2300 EM Случај Тротоарите Комплет, вклучува ергономски 1750 W Топлински Пиштол со Електронски Thermocouple Контрола, Целосно

DEN 695.76

Количина на стоки
Това е достапна

4 кубни метри во минута (CFM) на притисок од 3.Топлина пиштоли со висок струење излез (поголема од околу 20 кубни метри во минута) понекогаш се нарекува топлина компресори.Променлива температура (80°С - 1250°F) и струење (до 15.Повеќето пиштоли имаат електрична енергија греење елемент за контрола на излез температури и прилагодливи љубител на мотори да се регулира и да се фокусира струење.Напон 120 VAC / 60 Hz во 14.Steinel произведува топлина пиштоли, лепак пиштоли, гас факели, и сензори.5 m) Излез 1,750 watts.Поле-променливи греење на елемент со серпентина живот до 500 часа.

Основните својства

Додатоци на производот