.

.

Планината Магла Полиестер Ватенка Вата, Кралицата 90-инчен-по-108-инчен

Планината Магла Полиестер Ватенка Вата, Кралицата 90-инчен-по-108-инчен

DEN 507.36

Количина на стоки
Това е достапна

Планината Магла 100% Полиестер Ватенка Погодок.Изработени од 100% Полиестер материјали.Произведено во САД.Медиум Лофт; 1/4-инчен-to3/8-инчен.Кралицата 90-инчен-по-108-инчен.Кога сте во потрага по мека на допир, убаво draping, среден-лофт вата, Квалитет Ватенка е ли покриени!Без разлика дали сте quilting, изработката, или needleworking, ќе се најдат на овој 100% висок квалитет на полиестер бриз да се работи со.Тоа е погодна за сите типови на quilting, рака, машина, или врзан.Квалитетот Ватенка вата е подготвен да се користи без пред-перење е потребно.Оваа 23x10x6 инчен пакет содржи 90 x 108 инчи на ватенка вата (Кралицата Големина).Произведено во САД.

Основните својства

Додатоци на производот