.

.

Вулкан Алатка G182 Рамен Длето, Хексадецимален Месо Тело/Круг Јака, 18

Вулкан Алатка G182 Рамен Длето, Хексадецимален Месо Тело/Круг Јака, 18

DEN 986.88

Количина на стоки
Това е достапна

Chipping Чекан Tools.Должина 18".Материјал : Јаглероден Челик Одделение.Рамна длето е алатка која обично има рачка, или месо тело, што доведува до прав, остар најсовремена со bevel на горната страна.Општо земено, назад на оваа работ е мазна.Овие алатки се обично направени од кован челик и може да се падна со волфрамово карбид.Различни видови на овие chisels може да се користи во sculpting, ѕидарските работи, столарија и резба, и сечење метал.

Основните својства

Додатоци на производот