.

.

Видео Камера Заградата за монтажа Sony Безжичен Микрофон Примачи (HD2)

Видео Камера Заградата за монтажа Sony Безжичен Микрофон Примачи (HD2)

DEN 5518.80

Количина на стоки
Това е достапна

Овој модел ја лоцира монтажа површината на десната страна на видео камера, само надвор од вашата страна за одличен баланс кога фотографирате рачно.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Еден клип планината, еден чевли планината и еден 3/8" да ¼ -20 тема tripod дупка адаптер вклучен. Одговара е следново Canon камерите : XF100, XF105, XF200, XF205, XF300, XF305, XF400, XF405, XF705, XH А1, XH G1.Изградени со светло-тежина алуминиум и нерѓосувачки челик хардвер.Изберете различни модели од погоре (А2, C2, EX2, HD2 или Mini2) тогаш проверете за да го најдете вашиот камера во апликацијата листата подолу : . Одговара е следново Panasonic камери : AG-3 DA1, AG-CX350, AG-DVX100, AG-DVX200, AG-HMC150, AG-HPX170, AG-HVX200, AJ-PX230, AJ-PX270.Придава на tripod монтажа дупка на камерата, додека дозволувајќи им на вашите tripod плоча да завртка на дното на заградата.Камерата конкретни, професионални монтажа решение за прикачување на две Sony Безжична Примачите на вашата видео камера.Дизајниран за EW и EK, G2, G3, G4, и G5 Еволуција серија 100 / 300 / 133 / 500 но, на 2-ри приемникот може да биде било кој модел, кој се вклопува во чевли планината.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. Закачите две Зајнхајзер безжична примачите на вашата видео камера со овој индустриски стандард ENG & Случај Производство примачот на монтирање на комплетот!Чувајте ги сите на вашиот опрема на вашата камера за да лесно се движат од tripod монтирани до пукање рачни.

Основните својства

Додатоци на производот