.

.

Fuzzy Рок Кристал Вегетаријанска храна, Свеж Здив и Здрави Непца Bubblegum 10 парчиња

Fuzzy Рок Кристал Вегетаријанска храна, Свеж Здив и Здрави Непца Bubblegum 10 парчиња

DEN 786.72

Количина на стоки
Това е достапна

САМО ДВЕ природни Состојки!Користење на највисок степен на ксилитол & најдобрите природни вкусови на планетата!Нема непријатни хемикалии или 'e' соединенија се наоѓаат во другите пеперминт!.Екстремни нане моќ да дишете длабоко и freshen здив!Fuzzy Рок кристали refresh веднаш!.FUZZY РОК се состои од најчиста Бреза дрво Ксилитол од шумите на Финска, каде ксилитол кристали се одржливо произведени.Ксилитол е поддржан од повеќе од 6 меѓународни стоматолошки здруженија како заб-здрава алтернатива за конвенционалните шеќер.Со само еден пакет од НЕЈАСНИ РОК шири во текот на една недела, плакета и бактерии во вашата уста, може да се намали.Едноставно нека се топи на вашиот јазик, или криза како што сакате и да го почувствува ефектот!По јадење.. кандидира на вашиот јазик низ забите и се чувствуваат како мазна тие се!.Само 1 рок ќе freshen вашиот здив.Поддржува борбата против забите и заболување на непцата.Им помага на заштита на забната глеѓ и помага remineralise тоа.Според независни студии, да има neutralising ефект на бактерии и киселини.Потрошувачката на ксилитол помага во одржување на забот mineralization.

Основните својства

Додатоци на производот