.

.

Земјоделецот на Пазарот на Органски Сладок Компир Пире, 15-Унца Лименки (Пакување од 12)

Земјоделецот на Пазарот на Органски Сладок Компир Пире, 15-Унца Лименки (Пакување од 12)

DEN 1031.76

Количина на стоки
Това е достапна

Фарма свеж, сладок компир пире.Богата, мазна и здрава.Не само нашите органски сладок компир пире направи прекрасен зеленчук страна или главно јадење, нејзините природни сладост претстава која сама по себе широк спектар на вкусни рецепти.Обидете слатка палачинки од компир, muffins, бисквити или дури и bisque.Расте во САД.Уверение сладок компир пире (Сертифицирани Органски од Орегон Tilth) и глутен слободни.пакет етикета изглед може да варираат.Пакет од 12 15 - унца лименки (вкупно 180 унци).Сертифицирани органски.Сладок компир пире.Расте во САД.Многу најдобро за пити, печење, и супи.Не само нашите Органски Сладок Компир пире направи прекрасен зеленчук страна или главно јадење, нејзините природни сладост претстава која сама по себе широк спектар на вкусни рецепти.Мислам слатка палачинки од компир, muffins, бисквити или дури и bisque.Ние сме го направиле тоа полесно од кога и да се вклучат претрупан вкус на слатки компири во вашите рецепти.Земјоделецот на Пазарот на Храна имаат чист, свеж вкус што би очекувале да најдете во земјата се произведуваат застане.Ние расте најдобрите овошје и зеленчук органски, така што ќе може да се земе дома на храна која е добра за вас добро и за светот.

Основните својства

Додатоци на производот