.

.

Cablematic 38590 што е ддт-а 596/11 Двоен Пад Кабел Stripper за Професионални Техничари, Electricians, и Монтери, Лесно Пренослив Алатка, 2 Унци

Cablematic 38590 што е ддт-а 596/11 Двоен Пад Кабел Stripper за Професионални Техничари, Electricians, и Монтери, Лесно Пренослив

DEN 543.84

Количина на стоки
Това е достапна

КАБЕЛ ПОДГОТОВКА : Оваа патентирана алатка може успешно да се подготви 59/6, N48, и 11 coax жица, сите без да се менува 2 колор-кодирани сечилото касети.Неговиот дизајн им овозможува на овој кабел алатка за сечење за да се изложуваат на кабел диригент и отстрани 1/4" на јакна.КАБЕЛ ТРИМЕР & КАБЕЛ ЈАКНА МАШИНА : Оваа алатка е изградена од влијанието отпорни на полимер и висок квалитет на челик.Секој нож касета може да се изврши над 3,500 препарати.Алатката е уникатен собрание вклучува вграден во плетенка четка и лента запре.SAFE ЈАКНА-СОГОЛУВАЊЕ АЛАТКА : Безбедност е наш врвен приоритет кога станува збор за алатки.Нашите stripper е побезбеден од нож.За разлика од ножици или традиционална нож, нашите кабел-соголување алатка е дизајнирана да ги заштитат рацете од сечилото поврзани со повреди.ПРЕНОСНИ ПАТУВАЊЕ АЛАТКИ : Ние разбираме дека техничари се движат од работно место до работно место.Ние дизајн алатки кои техничари може лесно да транспорт.Мал, компактен дизајн на нашата жица strippers и секачи е идеален за чување и се носат во toolboxes.НАШАТА ПРИКАЗНА : Ние сме премиер производство на компанијата посветен на обезбедување на висок квалитет на жица и кабел tools.Ние нудиме професионалци пристап до безбеден и сигурен уреди низ различни пазари.Нашата цел е да се биде лидер во иновативни жица tools.

Основните својства

Додатоци на производот