.

.

uxcell 6mm да 8мм Алуминиум Легура Вратило Спојка Флексибилни Спојка Моторни Конектор Заеднички L25xD19 Сребро,2 парчиња

uxcell 6mm да 8мм Алуминиум Легура Вратило Спојка Флексибилни Спојка Моторни Конектор Заеднички L25xD19 Сребро,2 парчиња

DEN 215.76

Количина на стоки
Това е достапна

Материјал : Алуминиум; Поврзување Дијаметар : 6mm да 8mm; Вкупна Должина : 25мм /0.98 инчен; надворешен Дијаметар : 19mm/ 0.75 инчи.Нула backlash.Едно парче метален пролет спојка.За малку вртежен момент вратило се поврзете.Апсорпција на паралелни, аголна misalignments и вратило крајот-се игра од страна на пролет акција.Широко се користи во диск системи за encoders, инструментација,доведе завртки, мали пумпи, се хранат со ролки и насекаде мала до средна должност, torsionally флексибилни цевки е потребно.Пакет Содржина : 1 x Вратило спојка.Нула backlash.Едно парче метален пролет спојка.За малку вртежен момент вратило се поврзете.Апсорпција на паралелни, аголна misalignments и вратило крајот-се игра од страна на пролет акција.Широко се користи во диск системи за encoders, инструментација,доведе завртки, мали пумпи, се хранат со ролки и насекаде мала до средна должност, torsionally флексибилни цевки е потребно.Спецификација : Боја : Сребро Tone Material : Алуминиум alloy Connection Дијаметар : 6mm да 8mm Total Должина : 25мм /0.98 inch Outside Дијаметар : 19mm/ 0.75 инчи Пакет Содржина : - 2 x Вратило спојка.

Основните својства

Color:
Silver Tone
Material:
Aluminum alloy
Connection Diameter:
6mm to 8mm
Total Length:
25mm /0.98 inch
Outside Diameter :
19mm/ 0.75 inch
Package Content:
2 x Shaft coupling :

Додатоци на производот