.

.

SLA Батеријата X-Екстремитети XB-500 & 12V Соларен Панел Полначот UB12100-S 12V 10AH

SLA Батеријата X-Екстремитети XB-500 & 12V Соларен Панел Полначот UB12100-S 12V 10AH

DEN 1500.00

Количина на стоки
Това е достапна

Напон 12 Должина 5.94 во.Тежина 7 кг.Ширина 2.57 во.Засилувач-Час 10ah Висина 4.12 во.Терминалот е F2 (.250" Лопата) Заменува 12 V 10ah/9ah Батерии.Батеријата Опис Оваа лесни батеријата е функционален и безбеден.Тоа е вентил регулирани која го прави невозможно да се истури, а со своите цврсто запечатени изградба, тоа може да се управува од секој агол!Со своите тешко пластични случај, тоа може да се земе тешка количини на високо влијание и не било каква штета.Таа дури има низок притисок безбедност ослободување вентил.Оваа батеријата ќе трае долго време и физички и хемиски.Опис држачи за Користење на соларната енергија за полнење на вашиот 12 volt батерии еден солиден, водоотпорен отворен соларен полнач.Совршен за патека камери, елени задолжени за хранење телиња и сите други 12 V батерија, треба да се чуваат наплаќа.Не се мртви батеријата само затоа што таму не е издувен вентил близина, користете слободен моќта на сонцето!За користење со 12 V влажни оловни батерии и запечатени оловни батерии.Ова е trickle задолжен само полначот со над-полнење коло заштита.Водоотпорен, ' рѓа доказ, корозивни доказ, одржување слободни со лесна инсталација.Моќност : 1260m W Напон : 12 Volts (Врв 13.5 V) Lx W : 7"x6.5".Општи Карактеристики Запечатени и одржување слободни операција.Не-Spillable изградба дизајн.Сигурносен вентил инсталација за експлозија превенција.Исклучителни случајно длабоко празнење обновување перформанси.Ниска само-отпуштање карактеристики Истури доказ дизајн за повеќе инсталирате позиции.Бренд, Со Универзално Моќ Група.

Основните својства

Додатоци на производот