.

.

Dixon S32 Железо Обложено Црево Фитинг, Кралот Краток месо тело Вшмукување Спојување со Лешник, 2-1/2 NPSM Женски x 2-1/2 Цревото ID Бодликава

Dixon S32 Железо Обложено Црево Фитинг, Кралот Краток месо тело Вшмукување Спојување со Лешник, 2-1/2 NPSM Женски x 2-1/2 Цревото

DEN 167.76

Количина на стоки
Това е достапна

Железо за отпор на триење и абење, и обложено за отпорност на корозија.На бодликава фитинг создава цврста печат на флексибилни и полу-крути цевки кога се користи со црево стегач, crimp ракави, или ferrule (не се вклучени).Црево barb на едниот крај и женски NPSM теми на други.Интегрален орев за користење на клуч за да се стегне монтирање.Нут за затегнување навој фитинг со клуч.Тие се изработени од месинг, нерѓосувачки челик, поцинкуван челик и други материјали кои се спротивстави на корозија, притисок, и носат.Овој краток месо тело спојка е погоден за употреба во вшмукување или испуштање апликации.Црево фитинзи се користат во системи како компресори за воздух, автоматско производство операции, авиони контроли, и гуми за инсталација во индустрии вклучувајќи ги земјоделството, рударството, патишта, firefighting, и воздухопловството.Dixon Вентил & Спојка Компанија произведува цевки и црева, фитинзи и додатоци.Бодликава фитинг за тесна печат на црева.

Основните својства

Додатоци на производот